OGRZEWANIE PODŁOGOWE nie potrzebuje kotłowni ani pieca, nie ma żadnych rur. Za pomocą termostatów cyfrowych ogrzewanie można tak zaprogramować aby, w każdym pomieszczeniu była temperatura, taka jaką my chcemy, a nawet w każdym dniu tygodnia o różnej porze dnia można zaprogramować żądaną przez nas temperaturę. Ogrzewanie podłogowe znane było już w starożytności, wtedy posadzki były podgrzewane przez ciepło pochodzące z ognia. Od początku XX wieku stosowane jest elektryczne ogrzewanie podłogowe. Obecnie jest to najnowszy system ogrzewania mieszkań, sklepów, warsztatów, magazynów, szklarni, pomieszczeń hodowlanych i produkcyjnych, dużych hal, domków letniskowych i jednorodzinnych, hoteli, szkół, bloków mieszkalnych, osiedli, obiektów sportowych, zakładów przemysłowych, i innych.

Posadzkę betonową lub podłogę nagrzewa do temperatury ok. 25 stopni C prąd płynący w kablu grzejnym. Kabel grzejny znajduje się w betonie pod kafelkami, wykładziną lub pod podłogą. Kablem grzejnym można chronić przed zamarzaniem schody zewnętrzne, podjazdy do garaży, rynny, rury. Kable grzejne zamontowane w tynku na ścianie służą do usuwania wilgoci. Kable grzejne zamontowane w łazience pod lustrem chronią lustro przed zaparowaniem.

System DEVI™ zapewnia komfortowo ciepłą podłogę.
Jeśli zamierzamy wykończyć podłogę płytkami ceramicznymi lub kamiennymi rozważmy również doskonałe rozwiązanie zapewniające komfortowe ciepło naszej podłogi. Podłoga pokryta płytkami ceramicznymi jest bardzo funkcjonalna, estetyczna, higieniczna i , przede wszystkim, niezwykle elegancka w każdym pomieszczeniu. Tak wspaniała, elegancka podłoga zasługuje na odrobinę luksusu – system elektrycznego ogrzewania podłogowego DEVI™, który zapewni komfortowe ciepło podłogi, rozkosz chodzenia boso po podłodze. A co jest najważniejsze ta odrobina luksusu wcale nie jest taka droga.

System DEVI™ to wyjątkowy system produkowany w Danii, składający się z mat grzejnych devimat™ oraz elektronicznych termostatów devireg™. Dostępny w szerokim zakresie typoszeregów długości i mocy jest bardzo łatwy w montażu. Nie wymaga ani kompleksowych obliczeń ani też skomplikowanego rozplanowania.

System DEVI™ to niezwykle efektywny system grzewczy. Może stanowić wyłączny system ogrzewania domu lub poszczególnych pomieszczeń. Jednocześnie niezwykle mała grubość mat grzejnych devimat™ (jedynie 2,5 mmm) pozwala zainstalować system DEVI™ na już istniejących podłogach (betonowych, drewnianych, wykończonych ceramiką) bez konieczności niwelowania dotychczasowego ich pokrycia. Maty grzejne devimat™ instalowane są w warstwie kleju bezpośrednio pod powierzchnią płytek ceramicznych lub też w niewielkiej (5 mm) warstwie masy samopoziomującej (rekomendowanej w przypadku wykończenia parkietem, panelami podłogowymi lub wykładziną dywanową). W ten sposób nie następuje znaczące podniesienie poziomu podłogi i związana z tym konieczność dopasowywania wysokości drzwi i futryn.